fogadoÉrtesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy iskolánkban október 16-án (kedden) 16.30, illetve 17.00 órától (az osztályfőnök értesítése szerint) a nem végzős évfolyamokon tanulók szüleinek szülői értekezletet tartunk.

Szeretettel várjuk a kedves szülőket!

Keresés

szerda, 09 május 2012 00:00

"A mi iskolánk rendőrei"

Az Országos Rendőr-főkapitányság és az Országos Baleset-megelőzési Bizottság 2008. szeptember 1-jével hirdette meg „Az iskola rendőre” programot, amely  nagymértékben segíti a gyermekek védelmére irányuló átfogó bűn- és baleset-megelőzési tevékenységet. A jövő generációjának szóló bűn-és baleset-megelőzési információk átadásának egyik legfontosabb és leghatékonyabb „színtere” az iskola. A kapcsolattartó személy pedig én lettem.

A program lehetőséget nyújt arra, hogy a rendőrség két munkatársa, Bali Miklós r. hadnagy és Lovkó Balázs r. százados. megjelenjenek a tanévnyitókon, majd a tanév során előzetes egyeztetés alapján az osztályfőnöki órákon, és igény szerint szülői értekezleten, fogadóórán is. A diákjaink részére tartott beszélgetések témakörei a következők:

Bűnmegelőzés:

  • Fiatalkorúak büntethetősége
  • Legális, illegális és designer drogok
  • Média hatásai
  • Iskolai erőszak
  • Az internet veszélyei

Baleset-megelőzés:

  • Általános közlekedésbiztonsági előadás, mely a gyalogos, kerékpáros, segédmotoros-kerékpáros, motorkerékpáros és személygépkocsival történő közlekedési szabályokat is érinti.
  • A baleset-megelőzési előadást bővítették a „diszkóbalesetek”, az ittas – és bódult járművezetés témakörével is.

A Középiskolás közlekedési Kupa városi rendezvényén öt fiú vett részt: Varga Csaba 11. B, Horváth István 11. D, Németh Kornél 9. A, Németh Ádám 11. C, Révész Ferenc 11. C, Simon Imre 9. A. Négyen jutottak tovább a megyei vetélkedőre: (Zalaegerszeg, 2012. március 21.) Segédmotoros-kerékpáros kategóriában: Révész Ferenc és Simon Imre Személygépkocsi-vezető kategóriában: Németh Ádám és Varga Csaba

A tapasztalataink azt mutatják, hogy tanítványaink egyre nagyobb bizalommal fordulnak a rendőrség munkatársaihoz, illetve jelzik saját észrevételeiket is.

Simola Erika

Tovább a kategóriában: « Börtönlátogatás TeSzedd! »

Eseménynaptár

Október 2018
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Cserháti idegen nyelvi alapítvány
adószáma: 19274975-1-20

alapitvany