szombat, 05 március 2011 17:39

Comenius beszámoló

Írta: Nyelvi munkaközösség

Iskolánk a Comenius program égisze alatt, EU támogatásával – 7 ország (Bulgária, Litvánia, Magyarország, Németország, Románia, Spanyol-ország és Svédország) együttműködésével vesz részt az internacionális tapasztalat-cserén alapuló programban. Diákjaink bemutatják saját hazájuk kultúráját, szokásait, ünnepeit.
Eddig két országban jártak a tanulóink: Romániában (Septei Eszterrel és Vukics Veronikával). Végvári Ferenc 12. C, Oswald Zoltán 12. C ill. Ivanics Bálint 12. D osztályos tanulók két kísérő tanárral, Tukacs Attila ig. helyettes, Gábris Jácint vettek részt a hét országot átfogó projekt 3. találkozóján Spanyolországban.
A következő Svédország lesz, ápr. 4-7-ig (Markó Eszterrel a project pályázójával és Godena Ildikóval), majd  májusban pedig Németországba tudnak menni a gyerekek (két kísérő tanárral), akik aktívan dolgoznak a projectmunkákon.